BAKUSIOWO

Dlaczego spędzam Sylwestra

Nigdy nie przepadałam za Sylwestrem, wiesz? To znaczy samą ideę świętowania Nowego Roku czułam jak najbardziej, ale za tą ideą idzie przymus imprezowania akurat w tę noc, w tych godzinach… „bo wszyscy”. A ja bardzo nie lubię być przymuszana do czegokolwiek. Są takie dwa zdania, których nie cierpię: „muszę to zrobić” i  „wszyscy tak robią”. […] Artykuł Dlaczego spędzam Sylwestra pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Odchudzające LAST MINUTE przed Sylwestrem!

Sylwerster już za kilka dni. I wszystko byłoby super, gdyby kilka dni temu nie skończyły się Święta. Gdyby nie te Święta, na bank, mogłabym dopiąć się w sukienkę z zeszłorocznej wyprzedaży, która miała być w sam raz na schudnięcie. Ale nie! Musiał sie napatoczyć serniczek, musiałam się przewrócić twarzą w szarlotkę… wypadki chodzą po ludziach […] Artykuł Odchudzające LAST MINUTE przed Sylwestrem! pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Fakty i mity

Dzisiejszy wpis powinnam zacząć od owacji na stojąco. Dla nas wszystkich. Bo na przestrzeni ostatniej dekady, nasza wiedza na temat tego co kupujemy urosła z poziomu zero do poziomu „o ja cie!”. Szczególnie w kwestii produktów spożywczych. Obstawiam, że tak samo jak ja, podczas zakupów, przepadasz między sklepowymi półkami na długie godziny i szczegółowo studiujesz […] Artykuł Fakty i mity pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Z rodziną, życie smakuje lepiej

Dzisiaj wyjątkowo zaczniemy od filmu. Krótkiego, ale wymownego. Bo ten film, to właściwie moja codzienność. Ich dwóch kontra ja. Wkurzają mnie jak nikt inny! Kocham ich… jak nikogo innego :) Ten filmik, to tylko symbol. To tylko krótka opowiastka o tym, co dzieje się u nas na codzień. U Ciebie pewnie też jest podobnie, prawda? Wkurzają, […] Artykuł Z rodziną, życie smakuje lepiej pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Jak ja to zrobiłam, że mąż mi

O tym, że mój Maciek jest super kucharzem powiedziałam Ci już milion razy. Dzisiaj powiem milion pierwszy raz, ale zdradzę Ci mój patent na gotującego męża. Już po ptokach, mąż się „rozgotował” więc się nie cofnie, ale uwierz mi, początki wcale nie były łatwe! Jedyna przewaga jaką miałam od razu to wzorzec Maćka z domu, bo jego […] Artykuł Jak ja to zrobiłam, że mąż mi pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Wielkie, świąteczne nieporozumienie, którym

Nieporozumienie, przekłamanie… a właściwie to świąteczny nonsens. Tym właśnie karmimy nasze dzieci, zabierając Świętom Bożego Narodzenia ich prawdziwy urok i ideę. Abstrahując już od podstawowego wymiaru świąt BOŻEGO NARODZENIA, co opisałam w TYM wpisie, świadomi lub mniej, uczymy nasze dzieci, że Mikołaj przyjdzie tylko wtedy, kiedy będą grzeczne. Oczywiście nikt nie wpada na to, że w […] Artykuł Wielkie, świąteczne nieporozumienie, którym pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Prezent LAST MINUTE, idealny dla

Od zabawek teraz wymaga się dużo więcej niż 10 lat temu. Teraz wszystko nudzi. Wszystko już było. Trudno o coś nowego na rynku. No bo ileż może być maskotek opowiadających bajki, albo ruszających się piesków, albo siusiających lalek. Nic już nie zaskakuje. Dzisiaj dzwonił do mnie mój brat z pytaniem co kupić Matiemu… kurczę mieliśmy […] Artykuł Prezent LAST MINUTE, idealny dla pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Obietnica, którą złożyłam sobie samej.

Od kiedy pamiętam, moim największym marzeniem było posiadanie swojej rodziny. Super męża, minimum dwójki dzieci, białego domku i psa.Obietnica, któr Przygotowania do Bożego Narodzenia, to był dla mnie zawsze taki czas, który nie wiedzieć czemu lubiłam dużo bardziej. I to nie za sprawą wizji prezentów bo uwierz mi, bywało z tymi prezentami różnie i to, że teraz […] Artykuł Obietnica, którą złożyłam sobie samej. pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Zakupy z dzieckiem wcale nie muszą być udręką.

Kiedy Mati był malutki, próbowałam nosić go podczas zakupów w nosidle. Jakoś to było. Jakoś dawałam radę. W pewnym momencie jednak, radę przestały dawać moje plecy, więc puściłam małego galeriana wolno. Jak go puściłam wolno, tak radę przestały dawać moje nerwy, bo gość biegał między wieszakami, obijał o ludzi, a właściwie to o ich łydki, […] Artykuł Zakupy z dzieckiem wcale nie muszą być udręką. pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Ten jeden szczegół, o którym zapominają rodzice

Święta, święta, święta, prezenty, prezenty, prezenty. Rodzice, ciotki, babcie… wszyscy prześcigają się w wymyślaniu coraz to bardziej wyczesanych zabawek. Producenci prześcigają się więc w pimpowaniu zwykłych maskotek – żeby mówiły, zwykłych resoraków – żeby jeździły, zwykłych książeczek – żeby świeciły. Biegające szczeniaki, śpiewające pluszaki, zdalnie sterowane samochody. Wszystko coraz lepszej jakości, coraz bardziej udziwnione. I […] Artykuł Ten jeden szczegół, o którym zapominają rodzice pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Posiadanie nadopiekuńczych rodziców/teściów

Wkurzamy się na tych naszych rodziców raz po raz. Na teściów tym bardziej, bo oni z założenia chcą gorzej niż nasi rodzice nie? Dooobra, żarty sobie znowu stroję, ale to przez mój błogi stan nasycenia, który mój okrągły brzuszek (nieeee, to nie ciąża! ewentualnie gastronomiczna) celebruje od kilku dni. Otóż kilka dni temu zjechali do […] Artykuł Posiadanie nadopiekuńczych rodziców/teściów pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

30 prezentów dla dziecka w wieku 2-6.

W zeszłym roku zabrakło u nas takiego zwykłego (ale niezwykłego) wpisu z propozycjami prezentowymi. Przyznaję się bez bicia. To przeszukiwanie milionów podstron podczas wytężonego czasu pracy (nie wiem czy zauważyłaś, ale to mój ósmy wpis w tym miesiącu!) jakoś niespecjalnie mi się uśmiecha. No, ale z drugiej strony, zrobiło mi się super miło, kiedy policzyłam sobie wszystkie wiadomości […] Artykuł 30 prezentów dla dziecka w wieku 2-6. pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Jedyne kłamstwo, które sprawia mi

Kłamię z uśmiechem na twarzy, z nieukrywaną satysfakcją z tego, co robię. Z wielkim zaangażowaniem… a właściwie to kłamiemy z Maćkiem zespołowo. I Ty pewnie też kłamiesz. No bo w końcu, skoro nas oszukiwali to i my się chcemy zemścić. No dooobra, nie zemścić… tak tylko sobie napisałam, dla podniesienia emocji ;) Chcemy to kłamstwo kontynuować. […] Artykuł Jedyne kłamstwo, które sprawia mi pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Wygraliśmy z wiecznymi chorobami Matiego!

Gluty Matiego to dla nas od ponad 2 lat niekończąca się opowieść.  Mamy za sobą już 3 nieudane przygody z przedszkolem. Ciocie fajne, dzieci jeszcze fajniejsze ale glut po trzecim dniu w przedszkolu gwarantowany. I to taki ciągnący się przez kolejny miesiąc. Właściwie to nie pamiętam kiedy nasze dziecko było zdrowe przez cały tydzień. Nooo […] Artykuł Wygraliśmy z wiecznymi chorobami Matiego! pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Za każdymi świętami stoi…

Przyjęło się już, że święta nazywamy „magicznym czasem”. Magicznym nie tylko za sprawą idealnie dobranych prezentów, które „przynosi Mikołaj”, ale również dzięki kilkudniowej, niecodziennej uczcie dla zmysłów i podniebienia. A to wszystko opakowane w nastrojowy klimat pięknie przystrojonego domu, minimum jednej choinki w salonie (chociaż czasem i w dziecięcym pokoiku się pojawia, taka malutka, słodziutka), ubranej […] Artykuł Za każdymi świętami stoi… pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Czy gotujący chłopiec

Sklep z zabawkami. Wybieramy z Matim nowe warzywka z rzepami do krojenia. Ja proponuję marchewki, Mati upiera się przy serwisie do kawy (kolejnym). „Matuniu, ale my nie po to tutaj przyszliśmy…”. W połowie zdania przerywa mi „Pomocna Pani”, która postanawia mi pomóc w zmaganiach z upartym dzieckiem. „Wiesz, kochanie, takie zabawki to są dla dziewczynek, […] Artykuł Czy gotujący chłopiec pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Bakuś-Burger czyli…

Czy ja Ci wspominałam, że kiedy mieszkaliśmy na Bródnie i jeździliśmy razem z Maćkiem do pracy, codziennie rano zaliczaliśmy śniadanko w Maku? Dzień w dzień, tosty z pieczarkami i serem, muffin z jajkiem i bekonem i biała kawa. Kiedy wysiadaliśmy z samochodu, najpierw wysiadały nasze brzuchy, dopiero za nimi MY. Później przyszła ciąża, więc właściwie […] Artykuł Bakuś-Burger czyli… pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

W grudniu przeżyję swój

Okej, biorąc pod uwagę, że ten mały niebieskooki Tweety obok mnie, to mój biologiczny syn, tytułowy „pierwszy raz” zdecydowanie nie dotyczy związków damsko-męskich. Oczywiście nie zmienia to faktu, że Mati jest owocem tego pierwszego razu, z moim jedynym Maciejem, podczas nocy poślubnej!  Co wierniejsze czytelniczki zaraz sobie policzą odstęp pomiędzy lutym (ślub) a sierpniem (poród), ale wiecie… […] Artykuł W grudniu przeżyję swój pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

To tutaj powstaje blog!

Ten gabinet jest zdecydowanie inny niż wszystkie. Niby bazuje w większości na standardowych meblach IKEA, ale podążając za ideą #poswojemu, urządziłam go tak, że trafi tylko w gusta dziewczyn, które urodziły się 10 września 1987 roku, mają 165 w kapeluszu i są tak samo różowe umysłowo jak ja. I wcale się tym stwierdzeniem nie umniejszam! Po prostu nie wyobrażałam sobie […] Artykuł To tutaj powstaje blog! pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Tego Ci już nie wypada, od kiedy

Pamiętasz Twoje dwie kreski na teście ciążowym? Ja pamiętam. Płakałam ze szczęścia i niedowierzania. Szczęście razy milion. ALe po wytarciu ostatniego gluta szczęścia dotarło do mnie jeszcze jedno. TERAZ TO SIĘ WSZYSTKO ZMIENI. No i rzeczywiście, zmieniło się. Ale właściwie to na plus. Plusy uzupełniają braki i jakoś to idzie do przodu. Najpierw szkoła przetrwania […] Artykuł Tego Ci już nie wypada, od kiedy pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Teściowa mnie zabije!

Z teściowymi całego świata zadarłam już w wakacje, publikując TEN wpis. Teraz pora na kolejny strzał. Postanowiłam go opublikować jeszcze przed Bożym Narodzeniem, żebyśmy mogły się spektakularnie pogodzić przy dzieleniu się opłatkiem. My sobie z teściową lubimy popłakać to akurat będzie okazja ;) Czym mam zamiar sobie tym razem nagrabić przeczytałaś już w tytule. Robię mojemu […] Artykuł Teściowa mnie zabije! pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

3 sytuacje, przed którymi chciałabym

Boję się o moje dziecko każdego dnia. Tak już mam. Na widok ostrych kantów w meblach, w mojej głowie odtwarza się film grozy w jakości Full HD. W 3 sekundy potrafię sobie wyobrazić wypadek, obrażenia i wpływ całej sytuacji na przyszłość mojego dziecka. Podobno nie jestem odosobniona w tych fatalistycznych scenariuszach? ;) Z jednej strony […] Artykuł 3 sytuacje, przed którymi chciałabym pochodzi z serwisu Bakusiowo.pl | Najpopularniejszy blog parentingowy w Polsce.

BAKUSIOWO

Moja tajna broń na niezapowiadanych gości –

Długi weekend powinniśmy raczej nazywać „pracowitym weekendem” :) Najpierw, jako młode małżeństwo jeździmy po rodzinie i jesteśmy po tej wygodniejszej stronie barykady. Niby się męczymy tą objazdówką, ale zawsze to MY jesteśmy gośćmi. Kiedy pojawiają się dzieci, nagle strzela nam do głowy pomysł na pozostanie w domu. Żeby się nie namęczyć z dziećmi, rzecz jasna […]

BAKUSIOWO

Nasza łazienka dla gości…

Mała łazienka na parterze, to pomieszczenie z najbardziej burzliwą historią z całego domu :) Na pierwotnym projekcie domu, zajmuje tyle, co schowek na szczotki. I muszlę klozetową oczywiście :) Tu deweloper już na starcie, wziął sprawy w swoje ręce i powiększył jej przestrzeń, kosztem pomniejszenia korytarzyka łączącego garaż z domem. Maciek, podumał jeszcze troszkę nad projektem i wykombinował jakąś […]

BAKUSIOWO

Nie piorę publicznie swoich brudów.

Moja mama zawsze mi powtarzała, że brudów publicznie się nie pierze. Że nic dobrego z tego nie wychodzi. Ja się zawsze słucham mojej mamy. Zawsze. I rzeczywiście dobrze na tym wychodzę bo pomimo tego, że pokazuję Ci masę mojego życia, to jednak pewne kwestie zostawiam dla siebie. Pewnie dobrze by się klikały bo internet lubi […]

BAKUSIOWO

Nie chcę być mamą idealną. Chcę być po prostu dobrą mamą!

Idealnych mam nie ma. Tak samo jak i idealnych ludzi. Owszem, nasze życie powinno polegać na dążeniu do ideału, ale nie chorobliwym dążeniu. Każdy z nas popełnia błędy. Każdy zaklnie pod nosem kiedy na podłogę spadnie cała misternie przygotowywana kompozycja obiadowa dla małego niejadka. Wielu z nas zdarza się podnieść głos na swoje dziecko, kiedy…

BAKUSIOWO

Co czuje matka, której dziecko umiera?

Kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży bałam się panicznie tego, że nie usłyszę bicia serduszka w 8 tygodniu. Usłyszałam. Na szczęście usłyszałam… bo nie wiem co bym zrobiła, gdyby okazało się, że serduszko nie bije. Nie chcę nawet o tym myśleć. Po 8 tygodniu miało być z górki… Nie było. Stresowałam się do 3 miesiąca…

BAKUSIOWO

Czy rzeczywiście zdziczałam „na tej wsi”?

Jakiś czas temu, jedna z moich „życzliwych” koleżanek, z aktorsko zagranym zatroskaniem, zapytała „czy nie czuję, że dziczeję na TEJ WSI?”. No bo miasto CAŁE 30 km ode mnie, bo wiatr wieje, bo wiosną gnój na polach, bo sklepów nie ma… no kaszana z której strony by nie patrzył. Ja do kłótliwych i obrażalskich nie…

BAKUSIOWO

Nie wiedziałam, że ten zapach aż tak wpływa na moje dziecko… (i Twoje też!)

Czy czujesz nosem pory roku? Na przykład pierwsze dni wiosny, albo zbliżającą się jesień?  Albo zapach pomarańczy i mandarynek pośrodku lata, przywodzący na myśl od razu Boże Narodzenie? Ja tak mam. Obstawiam, że Ty też. Kiedyś rozmawiałam z koleżanką, która była kaleką. Serio. Była kaleką, a ja tego nie rozumiałam. Nie była niewidoma, nie była…

BAKUSIOWO

Moje dziecko oszalało na punkcie Gangu Świeżaków!

  Gang Świeżaków to zestaw 8 uroczych pluszaków, które można otrzymać za punkty (wydawane przy kasie w postaci naklejek) w Biedronce. Każda z maskotek przedstawia inny owoc lub warzywo oraz ma różne super-moce np. Jabłko Antek ma błonnikową moc. Kojarzysz tę akcję Biedronki? Na pewno. Kto jej nie kojarzy :) Idea super – zakupy robisz…